. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens se stal členem Solární asociace
8. září 2016 - 9:24 | Pandatron | Siemens se stal členem Solární asociace | Komentářů: 0  

Siemens se stal členem Solární asociace

Společnost Siemens Česká republika se v srpnu letošního roku stala členem Solární asociace.

Společnost Siemens Česká republika se v srpnu letošního roku stala členem Solární asociace. V rámci svého členství se firma plánuje soustředit na rozvoj a podporu řešení pro akumulaci elektrické energie. Skladováním elektřiny totiž lze vyvážit typicky kolísavou výrobu obnovitelných zdrojů a nerovnováhu mezi okamžitou spotřebou a výrobou.

„Domníváme se, že energetika půjde cestou větší decentralizace, digitalizace, flexibility a cestou autonomních ostrovů, které budou schopny fungovat po určitou dobu nezávisle na svém okolí. Proto jsme se stali členy do Solární asociace, která patří v ČR k aktivním subjektům připravujícím cestu pro další rozvoj malých zdrojů energie,“ říká Martin Panáč, projektový manažer divize Energy Management Siemens ČR.

„Siemens je globální hráč na poli energetiky a věříme, že budeme moci v rámci našeho nového partnerství využít jeho dlouhodobé zkušenosti v obnovitelných zdrojích energie a akumulaci a společně tak posunout českou energetiku vpřed,“ dodává Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace.

Technologie na akumulaci energie, kterou Siemens v České republice nabízí, je systém SIESTORAGE (Siemens Energy Storage). Tento bateriový systém využívá nejnovější model výkonových Lithium-ion baterií a výkonové elektroniky. Mezi základní funkce systému SIESTORAGE patří řízení toků elektrické energie z obnovitelných zdrojů, omezování výkonových špiček, regulace napětí a kvality elektrické energie, regulace jalového výkonu nebo zajištění dodávek elektrické energie v oblastech Microgrids či ostrovních provozech. Solární asociace je dobrovolné, nevládní a neziskové sdružení podnikatelů v sektoru solární energetiky. Asociace sdružuje více než 400 společností a individuálních členů a s dalšími stovkami provozovatelů fotovoltaických elektráren úzce spolupracuje v rámci řady projektů. Mezi hlavní strategické cíle asociace patří spolutvoření energetické koncepce ČR. Asociace koordinuje svou práci s rozhodujícími orgány v ČR, univerzitami a profesními sdruženími jak v České republice, tak v zahraničí, zejména s Evropskou komisí, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem životního prostředí, Svazem průmyslu a dopravy ČR nebo Hospodářskou komorou ČR. Součástí práce asociace je také podpora výzkumu a vývoje fotovoltaických technologií, vzdělávání veřejnosti a osvěta zaměřená na šíření dobrého jména obnovitelných zdrojů.

Siemens Česká republika
Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 10 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2015 obrat přes 30 miliard Kč.

Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007