. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Soutěž Czech IoT Summer Jam 2016
10. října 2016 - 7:04 | Pandatron | Soutěž Czech IoT Summer Jam 2016 | Komentářů: 0  

Soutěž Czech IoT Summer Jam 2016

Soutěž Czech IoT Summer Jam 2016 se blíží do finále, přihlášky je možné posílat do půlky listopadu. Už téměř 50 soutěžních týmů a jednotlivců se zaregistrovalo do soutěže Czech IoT Summer Jam 2016, jejímž cílem je najít nejlepší aplikace a možnosti využití technologie IoT v síti LoRa.

Už téměř 50 soutěžních týmů a jednotlivců se zaregistrovalo do soutěže Czech IoT Summer Jam 2016, jejímž cílem je najít nejlepší aplikace a možnosti využití technologie IoT v síti LoRa. Soutěž vyhlásily České Radiokomunikace (ČRa), které sítí LoRa Česko pokrývají. Výsledný projekt bude na náklady organizátorů uvedený do praxe a další projekty mohou získat finanční odměnu. Pro velký zájem o soutěž a krátící se dobu na odevzdání hotových projektů posunuly CRa uzávěrku na 15. listopadu.

“Laická veřejnost o Internetu věcí zatím nemá dostatek informací, odborná veřejnost se ale v této oblasti již angažuje a jeví o ni velký zájem. Poukazuje na to i zájem o soutěž, kterou jsme pro odborníky a technologické nadšence připravili. Kromě oblastí průmyslu, chytrých měst, chytré dopravy a domácnosti se otevírá řada dalších možností, kde můžeme technologii využít. Věříme, že s inovativními nápady přijdou i soutěžící,“ uvádí k soutěži Martin Gebauer, generální ředitel ČRa.

Úkolem soutěžících je vytvoření prototypu aplikace, která bude zpracovávat data ze sensorů přenášená pomocí technologie LoRa. Soutěžící přihlašují i vlastní nápady na prostředí i parametry, které chtějí sledovat. České Radiokomunikace vybraná prostředí na základě jejich nápadů osadí sensory. Ty jsou umísťovány v rámci provozů partnerů soutěže – například Personal Green nebo v rámci provozů ČRa. Mimo jiné snímají předdefinované ukazatele v daném prostředí – například měří teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu, měří hluk apod. Soutěž je určená studentům a absolventům vysokých škol s technickým zaměřením, ale i start-upům a firmám, které se o oblast IoT zajímají.

Soutěžící mohou své projekty do Czech IoT Summer Jam 2016 přihlašovat na webové stránce pripoj.me. Na ní najdou informace a možnosti přihlášení vlastních nápadů. Vybrané týmy budou prezentovat své projekty před porotou složenou z managementu Českých Radiokomunikací a zástupců partnerů soutěže. Vyhlášení se uskuteční 25. listopadu 2016 v Praze.

V tento termín proběhne zároveň v Praze CRa IoT Hackaton, kterým vyvrcholí série hardwarově zaměřených akcí ČRa. Kromě Prahy se mohou fanoušci moderních technologií a IoT zúčastnit i Hackathonů v Ostravě (4. listopadu 2016) a v Brně (11. listopadu 2016). Hackathony ČRa nabídnou účastníkům další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky, ke kterým by se běžně nedostali. Úkolem pro účastníky bude vytvoření co nejzajímavějšího funkčního prototypu zařízení komunikujícího přes technologii LoRa. Autoři nejzajímavějších řešení mohou kromě hodnotných cen získat i finanční odměnu. Informace o hackatonech budou v nejbližších dnech zveřejněny také na webové stránce pripoj.me.

Kromě Českých Radiokomunikací se na projektu podílí řada parterů – EY, Intel Corporation, ESET, Develict Solutions, Diebold Nixdorf, Averia a další.

České Radiokomunikace a.s. jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Zdroj: České Radiokomunikace a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007