. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Hokejové elektroderby
20. prosince 2016 - 6:43 | Pandatron | Hokejové elektroderby | Komentářů: 0  

Hokejové elektroderby

S blížícím se koncem roku se rozhodla nezisková organizace ASEKOL, zabývající se zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení, odměnit nejlepší města, obce či instituce, jež...

S blížícím se koncem roku se rozhodla nezisková organizace ASEKOL, zabývající se zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení, odměnit nejlepší města, obce či instituce, jež se do sběru starých spotřebičů v roce 2016 zapojily. Ve čtvrtek 8. prosince tak byli slavnostně vyhlášeni vítězové důležitých projektů i nejlepší třídiči, kteří se podíleli na kampaních a projektech spoluorganizovaných společností ASEKOL. Oceněny byly nejlepší obce či města, nejúspěšnější krajská kampaň i tzv Skokan roku, tedy město či obec kde přispěli do červených kontejnerů největším množstvím starého elektra.

Galavečer proběhl 8. prosince v Žižkovském divadle Járy Cimrmana a byl zpestřen představením České nebe. Zúčastnily se ho osobnosti jako Vendula Svobodová, prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, zástupci krajů i Svazu měst a obcí ČR.

Společnost ASEKOL prostřednictvím charitativního projektu Koruna za kilo, za každý kilogram vysloužilého elektrozařízení odevzdaného do červeného kontejneru, věnuje jednu korunu na podporu zaměstnávání osob s hendikepem. Za dvouletou spolupráci se díky stále rostoucímu trendu recyklace elektra pomocí červených kontejnerů předalo již dva miliony korun. „Od projektu Koruna za kilo si slibujeme mnoho. Peníze, které se v rámci projektu vyberou, jsou určeny na rekvalifikace a pomůžou k systémovým změnám v podpoře zaměstnávání OZP. Naším cílem je pomoci jim nalézt odpovídající pracovní příležitosti a právě díky rekvalifikacím získat stálé zaměstnání. Z dlouhodobého hlediska to pro ně má daleko větší význam než jednorázový finanční příspěvek,“ říká Václav Krása, předseda Národní rady zdravotně postižených v ČR.

Titul SKOKANA roku 2016 získalo město MIKULOV v JIHOMORAVSKÉM KRAJI, na druhé příčce se umístili Hustopeče z téhož kraje a bronz získali v Královehradeckém kraji obyvatelé Rtyně v Podkrkonoší. Vítězné město vysbíralo v červených kontejnerech o 272 % drobného elektrozařízení více oproti roku 2015 a vysloužilo si tím nejen prvenství, ale i šek v hodnotě 10 000,- Kč. Ocenění si převzala místostarostka, paní Ing. Marie Leskovjanová.

SBĚRAČEM ROKU 2016 se stalo město SEDLČANY ve STŘEDOČESKÉM KRAJI, kde se v minulém roce dařilo sbírat do červených kontejnerů největší množství v přepočtu na obyvatele. Za město si šek převzal pan Daniel Kovář z technických služeb města Sedlčany. Stříbrná pozice byla těsná takřka rozdíl několika setin. V závěsu se tedy umístili obyvatelé Žamberku v Pardubickém kraji a na bronzovém místě skončili obyvatelé z Dobříše ve Středočeském kraji.

Zdroj: ASEKOLGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007