. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Akvizici Technology Solutions společnosti Avnet
28. února 2017 - 7:38 | Pandatron | Akvizici Technology Solutions společnosti Avnet | Komentářů: 0  

Akvizici Technology Solutions společnosti Avnet

Společnost Tech Data Corporation dnes oznámila, že ukončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet, Inc. Vzniká tak jedinečný globální...

Společnost Tech Data Corporation dnes oznámila, že ukončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet, Inc. Vzniká tak jedinečný globální distributor IT řešení s bezkonkurenční kapacitou a nejširší škálou řešení od datových center až po prvky chytré domácnosti.

„Je to významný den v historii naší společnosti a máme obrovskou radost, že můžeme v Tech Data přivítat talentované kolegy z Technology Solutions,“ uvedl Bob Dutkowsky, generální ředitel společnosti Tech Data. „Naše sloučená společnost zaujímá výjimečnou pozici v centru ekosystému informačních technologií a umožňuje účinně reagovat na potřeby dynamických trhů na celém světě. Poskytuje tak našim zákazníkům přístup ke kompletnímu portfoliu IT řešení a efektivně dodává produkty našich výrobců novým zákazníkům na dalších trzích. Základem nové společnosti Tech Data bude společná kultura obou organizací, sdílené hodnoty a odhodlání poskytovat zákazníkům prvotřídní služby. Tímto spojením se naše společnost stává silnější s ještě větším přínosem pro naše obchodní partnery než doposud. Jsme přesvědčeni, že akvizice divize Technology Solutions přinese prospěch našim zákazníkům, dodavatelům a akcionářům stejně jako zaměstnancům obou organizací.“

Divize Technology Solutions významným způsobem rozšiřuje distribuční aktivity s přidanou hodnotou společnosti Tech Data. Rozrůstají se možnosti, jak pomáhat partnerům vytěžit co nejvíce z technologií nové generace, a vylepšuje se schopnost proniknout na trh díky dalším dovednostem, rozšířeným vztahům s dodavateli a novým skupinám zákazníků. Sloučená společnost má širší a vyváženější zeměpisný záběr; dosáhne také na region Asie a Pacifiku, který je pro společnost Tech Data novým trhem. Společnost působí ve 40 zemích; jejích 14 000 zaměstnanců obsluhuje přibližně 115 000 zákazníků ve více než 100 zemí.

Společnost rovněž oznámila složení globálního výkonného vedení a obsazení několika nových regionálních a globálních funkcí. Generálnímu řediteli Bobu Dutkowskému jsou podřízeni:

 • Chuck Dannewitz, výkonný viceprezident, finanční ředitel
 • Rich Hume, výkonný viceprezident, provozní ředitel
 • Beth Simonettiová, výkonná viceprezidentka, personální ředitelka
 • John Tonnison, výkonný viceprezident, ředitel pro otázky IKT
 • David Vetter, výkonný viceprezident, ředitel právního oddělení

Provoznímu řediteli Richovi Humeovi jsou podřízeni:

 • William Chu, prezident, Asie – Pacifik
 • Jaideep Malhotra, prezident, Global Computing Components
 • Joe Quaglia, prezident, Severní a Jižní Amerika
 • Patrick Zammit, prezident, Evropa
 • Els Demeesterová, korporátní viceprezidentka, integrace
 • Michael Urban, korporátní viceprezident, strategie, transformace a řízení globálních dodavatelů

Finanční podmínky
Celková kupní cena při uzavření transakce činila přibližně 2,6 miliardy USD (po uzavření transakce částka podléhala určitým úpravám) včetně 2,4 miliardy v hotovosti a 2.785.402 akcií společnosti Tech Data, což představuje přibližně 7,3 procenta zbývajících akcií společnosti v oběhu (po vydání nových akcií). Část kupní ceny hrazenou v hotovosti pokryla společnost Tech Data výtěžkem z nedávné veřejné nabídky akcií ve výši 1,0 miliardy USD, bankovní půjčkou ve výši 1,0 miliardy USD a zbývající část z pokladní hotovosti.

Očekává se, že v prvním úplném roce povede transakce k podstatnému navýšení non-GAAP výnosů na akcii společnosti Tech Data. Společnost předpokládá, že do 24 měsíců dosáhne každoročních úspor nákladů ve výši 100 milionů USD; jednorázové náklady nutné k dosažení těchto úspor budou podle očekávání přibližně 150 milionů USD.

Společnost Tech Data Corporation patří k největším světovým velkoobchodním distributorům technologických produktů, služeb a řešení. Její vysoce rozvinuté logistické funkce a služby s přidanou hodnotou umožňují 115 000 prodejcům účinně a úsporně uspokojovat rozmanité technologické potřeby koncových zákazníků ve více než 100 zemí. Ve fiskálním roce do 31. ledna 2016 činily čisté tržby společnosti Tech Data 26,4 miliardy USD. Společnost zaujímá 108. místo v žebříčku Fortune 500 a podle magazínu Fortune se rovněž řadí k nejobdivovanějším společnostem světa. Pokud si přejete další informace, navštivte stránky www.techdata.com nebo nás sledujte na Facebooku a na Twitteru.

Další informace o dnešním oznámení najdete na stránce www.techdata.com/tdts.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007