. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
NXP představil světově první funkční Cortex-M0

NXP představil světově první funkční Cortex-M0

Na probíhající Embedded Systems konferenci představil NXP zcela nové obvody řady ARM Cortex-M0 určené do moderních, bateriově napájené, avšak výkonné aplikace.

NXP, nezávislý výrobce polovodičů založeny firmou Philips včera oznámil uvedení světově prvního, plně funkčního obvodu ARM Cortex-M0. Cortex-M0 představuje průlom z hlediska fyzické velikosti čipu a tím nízké spotřeby elektrické energie a energetické účinnosti vůbec, přičemž představuje jednu z nejjednodušších architektur v současné době na trhu. První obvod tohoto typu bude představen právě firmou NXP na aktuálně zahájeném Embedded Systems Conference Silicon Valley (stánek číslo 1010). Na konferenci bude předvedena jak samotná, zbrusu nová architektura obvodů, tak i její přínos v podobě nízké energetické náročnosti a značné redukci výsledné hustoty strojového kódu.

„Cortex-M0 se svou strukturou plně vyrovná dnešním 32-bitovým procesorům. Zákazníci tak mohou maximálně využít stávající nástroje používané k obvodům ARM a maximálně tak zhodnotit provedené investice“ uvedl Geoff Lees, viceprezident a ředitel divize mikrokontrolérů firmy NXP Semiconductors. Díky úzké spolupráci s vlastníky licencí jádra ARM nabídne NXP zdarma software i odborné školení pro seznámení se s novou řadou obvodů.

V současné době, ve spolupráci s interakcemi od zákazníků plánuje firma NXP zavést Cortex-M0 obvody založené na oblíbené sérii LPC1100 a to nejpozději do začátku roku 2010. Obvody se zaměří na bateriově napájené aplikace, spotřební elektroniku, dálkové senzory a prakticky všechny energeticky citlivé aplikace.

Obvody ARM Cortex-M0 tak podle Leese poskytují další důkaz o jejich prvenství v nízkopříkonových obvodech založených na výkonném 32-bitovém jádru ARM určených pro celé spektrum digitálních aplikací.


Obr. 1: LPC1100 - 50-MHz, 32-bit Cortex-M0™ microcontrollers

Firma NXP, vedoucí producent ARM mikrokontrolérů určených pro průmyslové použití nabízí celou řadu obvodů založených na jádrech ARM7TDMI®, ARM968™, ARM926™ až po Cortex-M3. Široké, zákazníky oceněné portfolio obvodů zahrnuje nejširší spektrum periférií, jako jsou USB, LAN a CAN komunikační linky pracující na frekvencích 100MHz.

Více informací o obvodech Cortex-M0 i prezentačních a školících akcích je možné nalézt na webových stránkách firmy NXP.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
NXP demonstrates world's first functional Cortex™-M0 silicon
Experience the world's first Cortex-M0 with NXP

Embedded Systems Conference Silicon ValleyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007