. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
AMPER 2009 obrazem i videem
7. dubna 2009 | Pandatron | AMPER 2009 obrazem i videem | Komentářů: 0  

AMPER 2009 obrazem i videem

Pokud jste z nějakého důvodu nestihli navštívit letošní veletrh AMPER 2009 či si jen chcete připomenou nejzajímavější vystavované produkty, připravili jsme pro vás takový malý sestřih toho nejzajímavějšího.

V pořadí již 17. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky – AMPER 2009 proběhl ve dnech 31.3. – 3.4. 2009 na pražském výstavišti PVA Letňany Praha. Na více než 20.000m2 čisté výstavní plochy zde bylo k vidění to nejlepší od domácích i zahraničních, více než 750 vystavovatelů.

Jako již tradičně, tak i letos byly na veletrhu AMPER 2009 ve velké míře zastoupeny silnoproudé a elektrorozvodné systémy. K vidění tak byla hned celá řada výkonových a rozvodných transformátorů a filtrů firem TRASFOR, TRAFOCZ a řady dalších.


Obr. 1: Řada "menších" transformátorů
 
Obr. 2: Vyhlazovací tlumivka firmy TRASFOR

Obr. 3: Distribuční transformátor firmy TRAFOCZ
 
Obr. 4: Transformátor firmy TRASFOR určený pro dopravní lodě

Stejně tak bylo možné na veletrhu nalézt i několik výrobců motorů a dalších silnoproudých prvků. Na následujících obrázcích je tak například k vidění motor a další materiál firmy KREMPEL, motor do jízdního kola firmy ELNIKA či polovodičové spínací prvky firmy POLOVODIČE (člen ČKD Group).


Obr. 5: Rotor motoru firmy KREMPEL
 
Obr. 6: Motor do jízdního kola firmy ELNIKA


Obr. 7: Polovodičové spínací prvky firmy POLOVODIČE

V podobném tématu byla nesena i prezentace turecké firmy BASOGLU a jejího žáru odolného kabelu. Jeho schopnosti byly na veletrhu dokonce prakticky demonstrovány.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Stáhnout video ve vyšší kvalitě

Ekologicky šetrné zdroje energie byly zřejmě nejlépe prezentovány firmou SCHOTT AG Solar, která ve svém stánku vystavovala i čistý křemík.


Obr. 8: Křemík a solární panely firmy SCHOTT AG Solar

Dalším oblíbeným tématem byly zobrazovací jednotky. K vidění tak byly jak měřící přístroje a LED majáky firmy ELECO (obr. 9), tak i řada distributorů textových a grafických displejů známých značek (obr. 10). Jako nejvydařenější prezentace v tomto oboru by se však dala uvést „interaktivní“ prezentace firmy CMEL Corp (videoklip).


Obr. 9: Měřící přístroje a LED majáky firmy ELECO
 
Obr. 10: Jedna z nabídek distributorů displejů
Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Stáhnout video ve vyšší kvalitě

Na elektrotechnickém veletrhu samozřejmě nesměla chybět řada různých osazovacích, testovacích a manipulačních automatů. Za všechny tedy jen dva následující videoklipy.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Stáhnout video ve vyšší kvalitě

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Stáhnout video ve vyšší kvalitě

Jako poslední ze zajímavých prezentací byla vybrána například vnější jednotka optického bezdrátového spoje firmy Miracle (obr. 11), Embedded počítačový systém firmy nextsystem (obr. 12) či trochu nezvyklá prezentace firmy v-system ve formě autodráhy.


Obr. 11: Optický bezdrátový spoj firmy Miracle
 
Obr. 12: Embedded počítačový systém firmy nextsystem
Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Stáhnout video ve vyšší kvalitě

Závěr:
Samozřejmě kromě těchto několika málo zmíněných prezentací bylo na veletrhu AMPER 2009 k vidění i mnoho dalších zajímavých a moderních produktů a nabízených služeb. Krom toho byly na veletrhu pořádány i různé odborné přednášky a prezentace řady firem, o kterých jsme informovali již dříve.
Pokud jste se tedy letos na veletrh AMPER 2009 nedostali, určitě si již nyní označte datum 13. – 16.4. 2010 kdy se uskuteční jeho v pořadí již 18. ročník.

Odkazy & Download:
AMPER - mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky
Seznam vystavovatelů
Doprovodný programGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007