. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová generace WiFi na 60 GHz
11. května 2009 | Pandatron | Nová generace WiFi na 60 GHz | Komentářů: 1  

Nová generace WiFi na 60 GHz

Připravovaná generace 60 GHz WiFi specifikace umožní na krátkou vzdálenost bezdrátový přenos HDMI signálů a dat rychlostí až 6 Gbit/s.

Pět předních světových výrobců čipů, určených pro bezdrátové sítě WiFi spojilo své síly a společně vytvořili Wireless Gigabit alianci – WiGig. Ta má za cíl vytvořit společnou normu bezdrátové sítě WiFi, pracující na 60 GHz s přenosovou rychlostí až 6 Gbit/s.

V současné době na normě pracují již 18 měsíců a podle jejich slov je z 80% kompletní. Následně bude potřeba zajistit testování a schválení provozu, což je očekáváno nejpozději na začátek příštího roku.

Specifikace přitom používá vlastní protokol adaptace vrstev na cílovou řadu aplikací, sahajících od kompletního domácího video systému s dosahem 10m po bezdrátové rozhraní HDMI a nízkopříkonové Gbit/s sítě s dosahem do 5 metrů určených například pro mobilní telefony nové generace.

Podle slov vedoucího technologa Billa McFarlanda ze společnosti Atheros bude potřeba zajistit kompatibilitu 60 GHz systému se stávajícími 2,4 GHz a 5 GHz, aby měla nová technologie u veřejnosti větší šanci na úspěch. Podle jeho mínění by však u 65 nm výrobní technologie neměl být žádný problém provozovat tři frekvenční pásma na jediném čipu. Konečným výsledkem aliance by poté byla nejen zmíněná doporučující norma, ale i základní pomoc s návrhem násobných antén, technologie směrování paprsku, případně i pomoc s aplikační vrstvou zařízení.

Hlavním zástupcem aliance WiGig je společnost Intel, následovaný firmami Broadcom, Dell, LG Electronics, Marvell, MediaTek, Microsoft, NEC, Nokia, Panasonic, Samsung a Wilocity.


Obr. 1: WiGig Aliance slibuje konec datových kabelů ve všech domácnostech

Odkazy & Download:
Wireless Gigabit AllianceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 12. 05. 2009 v 18:53 zaslal host
Bez titulku
6 Gbit/s Parada vydarena pracicka:-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007