. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Budoucnost Bluetooth 3.0
28. července 2009 - 8:05 | Pandatron | Budoucnost Bluetooth 3.0   verze pro tisk

Budoucnost Bluetooth 3.0

Společnost iSuppli, zabývající se průzkumem situace na trhu mobilních aplikací, vidí velkou budoucnost v technologii Bluetooth a to především díky v dubnu schválené verzi 3.0.

I přesto, že se v posledním roce na trhu s RF zařízeními význačnou měrou podepsala ekonomická recese, je i v této oblasti nadále očekáván další rozvoj. Do roku 2013 by měl obrat všech výrobců Bluetooth zařízení přesáhnout úctyhodné 4 miliardy dolarů.

Nový standard BT 3.0, o které jsme již dříve informovali článkem Bluetooth 3.0 HS s rychlostí 24 Mbit/s je na světě, sází kromě úspory energie také na přenosovou rychlost, která dosáhne hodnot srovnatelných s WiFi. Nízká datová propustnost byla totiž až doposud tou hlavní přítěží pro předchozí standardy Bluetooth. Návrat světové poptávky do předchozích hodnot je očekáván do roku 2010. Roku 2012 bude BT 3.0 představovat prakticky největší část příjmů spojených s celou řadou výrobků využívajících tuto technologii, předpokládá iSuppli.

Přičemž již nyní je Bluetooth nejrozšířenější sdílený RF systém v mobilních zařízeních, jako jsou například mobilní telefony nebo náhlavní soupravy s nimi spojené. Integrace rádiových systémů využívajících BT jako bezdrátovou platformu tak již dnes začíná pohlcovat hlavní část trhu.

Více informací na: https://www.bluetooth.orgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007